Paramedik Kategorisi

Murat ÖNTEMEL

Böyle zamanlarda sık duyduğum bir soru vardır:

”Korkmuyor musunuz?” 

Zeytin Dalı Harekâtı’nda Hatay-Suriye sınır hattında görev yaptığım günlerden birindeyim. Bulunduğum yerdeki karakol komutanı yanımıza gelip Afrin kırsalında Suriye’nin 10 km içerisinde şehitlerimizin olduğunu, içeri girmemiz gerektiğini söyledi.

Üsteğmenin telsizinden çatışma noktasından gelen anonslar duyuluyordu. Hayatımda daha acı ve canımı yakan sesler duymadım. Bu satırları yazarken dahi hâlâ kulaklarımda…

Tereddüt bile etmiyorduk giderken. Suriye’nin 10 km içerisine girdik çatışma hâlâ devam ediyordu.

Dedim ya çok soruyorlar  ”korkmuyor musunuz?” diye. Eğer askerlerimizin yüzündeki o emin ifadeyi ve cesareti görseydiniz,  sanırım ”korku” kelimesini lügatımızdan çıkartırdık.

Kayaların kenarında şehitlerimizi gördüm. Müdahale alanımız çatışmadan dolayı çok kısıtlıydı. Göğsünün yan tarafından vurulmuştu askerimiz. Yarım saat olmuştu belki de kalbinin son atımına. Ambulansa alıp müdahaleye başladım. Az ileride ambulans Suriye’nin içinde çamura saplandı. Çok geçmeden askeri araç geldi. Asker kapıyı açtı ve dünyanın en zor sorusunu sordu.

”Askerimiz yaşıyor mu?”

Böyle zamanlarda ağlamak kötü olabilirdi, sağlam kalmalı. Ama ağlayamamaktan daha acısı yokmuş. Askerimiz 23 yaşında şehadete ermişti.

Unutmadığım tek görüntüdür askerimin cebinden sarkan kumanya kaşığı…

Mekânın cennet olsun şehidim…

Murat ÖNTEMEL” üzerine 2 yorum

  1. Hataylı olduğu için oylamaya çıkarılmış bir aday 1. Yapılacağınada tüm Türkiye olarak eminiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir