Sağlık Memuru Kategorisi

Önder GÜL

2012 yılı Öncüpınar mülteci kampları kurulumu 2014 yılı Elbeyli Mülteci kamp kurulumu, Fırat Kalkanı Harekâtı boyunca Tsk ile birlikte UMKE birim sorumlusu olarak tüm sahalarda görev yaptım. Harekât sonrası Bakanlığımızın görevlendirmesi ile Elbab, Azez, Çobanbey, Mare hastane kurulumu ile 21 sağlık merkezi ve 112 istasyonu planlamasında görev aldım. Personel eğitimi ve  bölgedeki 1. Basmak sağlık hizmeti ile Çevre Sağlığı, Tıbbı atık kontrolü, bölgedeki Tsk ve Emniyet güçlerimizin aşılanması ve üst bölgelerimizin haşere kontrol ve ilaçlama çalışmalarını üst bölgelerin de revir kurulumu ve lojistik destek verilmesi görevlerini yürüttüm, Zeytin Dalı harekatı ile UMKE birim sorumlusu olarak sınır da sağlık hizmeti verdim. Akabinde Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün görevlendirmesi ile Afrin merkez ve tüm ilçelerine giren ilk sağlık personeli olarak sağlık tesis kurulumunun ve planlamasını yaptım. 2019 yılı Barış Pınarı Harekatı ile birlikte yine  Sağlık Bakanlığı’mızın görevlendirmesi ile bölgeye girerek Tel Abyad , Resulayn Hastaneleri ile Sülük Kasabası ve 15 ayrı yerde sağlık merkezi planlaması ile tüm bölgelerde bulundum. Halen Kilis Devlet Hastanesin de aktif olarak çalışmaktayım.

Önder GÜL” üzerine 7 yorum

 1. Yeri geldi özel hareket oldun yeri geldi asker ama görev aşkını vatan aşkıyla birleştiren bu milletin nadide kardeşi olman dünyadaki en büyük gururdur herhalde

 2. Gönlü güzel abim inşallah bu işlerden de alnının akıyla çıkarsın basarilarin daim olsun Reis

 3. ” İnsan hayatı önemlidir. ” dediğimiz anda ilk aklımıza gelen Önder GÜL’dür…
  Kilis ve Suriye Bölgesi’ndeki savaştan kaynaklanan her türlü zorluğa rağmen insanlığa hizmet etmek için yorulmadan koşmuştur…
  Çalışmalarınızda başarılar dileriz…
  İyi ki varsınız…
  Teşekkürler…

 4. Yapılan işler vazifeler öyle kelimelerle tarif edilemezki o cefa sıkıntı tehlike olumlu tek şey sizin orada olmanız di.. ellerinize emeklerinize yureklerinize sağlık önder kardeş..

 5. BENİM ADAYIM O BİR UMKECİ
  Gözlerinizi kapatın ve hayal edin..
  Öyle bir  düşünün ki çalışanları zorunlu görevlerini gerçekleştirmenin yanında vaktinden, gönlünden, ömründen ve hatta cebinden o mesleğe verdiği maddi manevi desteği bütün olumsuzluklara/sıkıntılara rağmen geri çekmesin.. Öyle bir meslek düşünün ki mesleğini hayatının merkezine oturtsun ve ondan bir aşk gibi bahsetsin.. O aşk yanıp sönen mavi ışığının heyecanında demlenirken onuru gibi taşıdığı üniformasıyla taçlansın..

  Allah onlara kin haznesi değil, mangal gibi koskocaman sevgi dolu bir yürek bahşetmiş.

  “Biz neyiz ki arkadaş” diyor, en insani desibelden.
  “Biz gitmişiz gelmişiz. Sen hiç gelmeyene bak. Asıl kahramanlık orada” diyor.
  Şehidini gösteriyor, ona sahip çıkıyor.

  1. Bir insan kelimelerle ancak bu kadar güzel tarif edilebilir 👏👏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir