22-28 Mart 2020 tarihlerinde Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Haftası kapsamında bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Altın Ambulans Sağlık Ödülleri için başvurular 15 Ocak’ta başlıyor. 7.Altın Ambulans Sağlık Ödülleri için adaylar başvurularını 15 Ocak-15 Şubat tarihleri arasında www.altinambulans.org web sitesinden gerçekleştirebilecek.  
Acil sağlık hizmetleri alanında başarılı ve özverili çalışmaları ödüllendirmek ve teşvik etmek, acil sağlık sisteminin gelişmesine öncülük etmek, ulusal ve uluslararası düzeyde acil sağlık hizmetleri konusunda halkın bilinçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla organizasyonu gerçekleştirilen “Altın Ambulans Sağlık Ödülleri”; Başarı Ödülleri, Vefa Ödülleri, Basın Ödülleri,Sosyal Medya Ödülleri ve Jüri Özel Ödülleri olmak üzere 5 kategoride acil sağlık çalışanlarının oylarıyla sahiplerini bulacak.  Oylamalar ve jüri değerlendirmeleri sonucu dereceye girenler, ödüllerini 22-28 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan “7. Altın Ambulans Sağlık Ödülleri” Ödül Töreni ile alacak.


Üç aşamadan oluşan değerlendirme sürecinde ilk aşama aday belirleme süreci. İlgili kategoriler için yapılacak adaylık başvurularından, ön eleme süreci sonrasında kriterlere uygun görülen adaylar 20 Şubat 10 Mart 2020 tarihleri arasında oylamaya sunulacak. 


Aday belirleme kriterleri ile ödül kategorileri şunlardır:  Aday Belirleme Kriterleri 1) İlgili kategoride adaylar en az 3 ATT-DER üyesi tarafından teklif edilir. 2) Aday gösterilecek kişinin bilgilendirilmiş ve onayının alınmış olması gerekmektedir. 3) Aday gösterilecek kişinin; a) Kısa özgeçmişi b) 1200 karakteri geçmeyen başarı öyküsü c) Fotoğrafı (JPG formatında 300 DPI) d) Aktif olarak görev yaptığı il ve iletişim numarası  
Ödül Kategorileri 1-) Başarı Ödülleri: Acil Tıp Teknisyeni Paramedik Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı İl Ambulans Servisi Başhekimiİl Ambulans Servisi Başhekim Yardımcısı Doktor Sağlık Memuru Hemşire Ekip Öğrenci Ambulans Sürücüsü 2-) Vefa Ödülleri 3-) Basın Ödülleri 4-) Sosyal Medya Ödülleri 5-) Özel Ödüller